Plomby gwarancyjne (naklejki gwarancyjne) są to etykiety samoprzylepne specjalistyczne z przeznaczeniem na zabezpieczenie przed niechcianą ingerencją osób trzecich.

Plomby gwarancyjne są to samoprzylepne etykiety foliowe, które naklejone na chronioną powierzchnię ulegają uszkodzeniu przy próbie ich zerwania. Czyni je to niemożliwymi do ponownego przyklejenia. W ten sposób łatwo można sprawdzić, czy plomba gwarancyjna była naruszona.

Najczęstszymi materiałami wykorzystywanymi przy produkcji plomb gwarancyjnych są folie:

e-1006: plomba srebrna VOID – przy zrywaniu plomba gwarancyjna rozwarstwia się pozostawiając na plombowanej powierzchni napis „VOID”, stosowana głównie na obudowach, na łączeniach materiałów.

e-1007: plomba biała krucha – przy zrywaniu plomba gwarancyjna kruszy się – odrywa po kawałeczku – trwale się uszkadza, stosowana głównie w elektronice, na płaskich powierzchniach – nie przewodzi prądu.

Mamy również w ofercie plomby VOID:

e-1066: srebrna plomba matowa  VOID z klejem mocniejszym od standardowej e-1006

e-1067: biała plomba błyszcząca VOID

Plomby gwarancyjne wykonane z foliowych etykiet samoprzylepnych oprócz właściwości zabezpieczających mają również, tak jak pozostałe etykiety samoprzylepne foliowe, właściwości odpornościowe, co czyni je bardzo trwałymi na warunki zewnętrzne i na ścieranie gwarantując tym samym czytelność plomby gwarancyjnej nawet po kilku latach od jej naklejenia. Nadruk wykonany taśmą żywiczną ARMOR daje gwarancję nieścieralności nawet po wielu latach.

Więcej informacji o plombach gwarancyjnych znajdziesz w: Szczegółowej specyfikacji etykiet samoprzylepnych foliowych

Możliwe są też nadruki kolorowe, w tym złote i srebrne, które nadadzą plombom niepowtarzalny styl.

Dodatkową ochronę może dać natomiast nadruk UV, który jest widoczny dopiero po oświetleniu specjalną lampą.

Call Now Button